Wyniki Quentina 2012

Znamy wyniki finału tegorocznej edycji!

  • Zwycięzca: Paweł “Aesandill” Bogdaszewski, “Tożsamość” (Klanarchia)
  • Pierwsze wyróżnienie: Michał “Kratistos” Laskowski: “Eksodus” (Neuroshima)
  • Drugie wyróżnienie: Karol “Eliash” Woźniczak: “Super Hero Show” (Savage Worlds)

Gratulujemy zarówno wymienionym autorom, jak i pozostałym finalistom, Łukaszowi “Salantorowi” Pilarskiemu oraz Markowi “Planetouristowi” Golonce.

Wyrazy uznania należą się także twórcom prac, które nie zakwalifikowały się do finału. Spisanie scenariusza przeznaczonego do publikacji to niemały trud, a co więcej, również w tej grupie tekstów znajdziemy wiele cennych rozwiązań i pomysłów.

Już teraz zapraszamy do lektury komentarzy kapituły, które przedstawią opinie jurorów na temat mocnych i słabych stron wszystkich nadesłanych prac. Pierwsza porcja komentarzy zostanie opublikowana w nadchodzącym tygodniu.

Publikacja scenariuszy jeszcze w przyszłym tygodniu

W związku z propozycjami uczestników i sympatyków konkursu, opublikujemy scenariusze nadesłane na tegoroczną edycję Quentina w dniach 23-24 lipca, a więc jeszcze przed ogłoszeniem wyników finału, które odbędzie się 28 lipca na warszawskim konwencie Avangarda. Już teraz zapraszamy do lektury i wyłaniania własnych faworytów!

Finaliści Quentina 2012

Do finału tegorocznej edycji konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin przechodzą (w kolejności alfabetycznej według nazwisk autorów):

  • Paweł “Aesandill” Bogdaszewski: “Tożsamość” (Klanarchia)
  • Marek “Planetourist” Golonka: “Machina wojenna” (Wolsung)
  • Michał “Kratistos” Laskowski: “Eksodus” (Neuroshima)
  • Łukasz “Salantor” Pilarski: “Ruiny Valengardu” (The Shadow of Yesterday)
  • Karol “Eliash” Woźniczak: “Super Hero Show” (Savage Worlds)

 

Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród odbędzie się 28 lipca na konwencie Avangarda. Następnie ogłosimy listę wszystkich uczestników, po czym członkowie kapituły będą mieli czas (zgodnie z regulaminem – maksymalnie dwa miesiące) na przygotowanie do publikacji swoich komentarzy.

Dziękujemy za zgłoszenia!

Mamy przyjemność poinformować, że na tegoroczną edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin nadesłano czternaście prac. Scenariusze są teraz oceniane przez członków Kapituły konkursu.

Quentin – ostatnia prosta!

Przypominamy, że prace na tegoroczną edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin należy nadsyłać do 24 czerwca na adres konkursquentin@gmail.com. Powodzenia!

Ruszamy z kolejną edycją Quentina!

Mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie kolejnej edycji Quentina!

Prace na XIV odsłonę konkursu należy przysyłać do 24 czerwca 2012 roku.

Z tej okazji prezentujemy nowy skład kapituły konkursu:

Artur Ganszyniec
Stanisław Krawczyk
Magdalena Madej-Reputakowska
Tomasz Z. Majkowski
Michał Mochocki
Maciej Reputakowski
Jakub Osiejewski
Mateusz Kominiarczuk
Michał Smoleń przewodniczący
Michał Sołtysiak sekretarz
Mateusz Wielgosz miejsce rotacyjne
Mateusz Budziakowski miejsce rotacyjne

Profile nowych członków kapituły wkrótce pojawią się na stronie.

Jednocześnie dziękujemy za wieloletnią współpracę quentinowym weteranom: Marcinowi Blasze, Wojciechowi Doraczyńskiemu, Marcinowi Guzy i Aleksandrowi Ryłko.

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Kolejna porcja komentarzy

Na stronie pojawiły się komentarze autorstwa trzech kolejnych członków kapituły. Można je znaleźć na stronach poszczególnych scenariuszy. Zapraszamy do lektury!

Komentarze już dostępne!

Pod pracami z tegorocznej edycji znajdziecie komentarze Kapituły (są zamieszczone pod pracami). Póki co pojawiły się opinie ponad połowy oceniających, kolejne będą ukazywać się sukcesywnie w kolejnych tygodniach. Zapraszamy do lektury!

Finaliści Quentina 2011

Do finału tegorocznej edycji konkursu na najlepszy scenariusz Quentin dostały się następujące prace (kolejność przypadkowa):

La Revolution – Paweł Bogdaszewski
Wszyscy moi oszukani – Kamil Sobierajski
Tysiąc lat ciemności – Mateusz Wielgosz i Mateusz Budziakowski
Utracone dziedzictwo – Karol ‘Eliash’ Woźniczak
Ruiny Wolfenburga – Jan “Wędrowycz” Jęcz

Zapraszamy na konwent Avangarda 007, który odbędzie się już w przyszły weekend w Warszawie. Rozdanie nagród odbędzie się w sobotę o godzinie 20, a chętnych na pierwsze dyskusje na temat tegorocznej edycji zapraszamy na niedzielę na godzinę 10.  Więcej informacji o konwencie na stronie http://ava.waw.pl/.

Koniec przyjmowania prac

Na tegoroczną edycję konkursu Quentin dotarło 15 prac – prawie dwa razy więcej, niż w roku ubiegłym. Dziękujemy i zabieramy się do czytania!

Notki kapituły: System does matter

“Jeśli jednak masz równie dobry pomysł na scenariusz osadzony w realiach znanego, najlepiej wydanego po polsku systemu, czytaj dalej. Oto pięć powodów, dla których pisanie do popularnego settingu ma swoje zalety”.

Zapraszamy do lektury notki pt. System does matter. Jej autorem jest Maciej Reputakowski.

Notki Kapituły: Zacznij pisać!

Termin nadsyłania prac na Quentina mija za nieco ponad dwa miesiące. Już dziś ruszamy z cyklem notek, pisanych przez kolejnych członków kapituły. Zostaną w nich omówione różne kwestie związane z organizacją pracy nad scenariuszem, zagadnienia warsztatowe, problemy od teoretycznych do zupełnie praktycznych.

Na początek notka Stanisława Krawczyka, zawierająca kilka porad dla wszystkich, mających problem z mobilizacją do rozpoczęcia prac nad swoim quentinowym scenariuszem. Zapraszamy do lektury!