RSS
 

Michał Smoleń


Rocznik 1990, student mający na koncie przygody tak z Politechniką Warszawską, jak i humanistycznymi kierunkami na Uniwersytecie Warszawskim. Gdyby gry RPG nie istniały, musiałbym je wymyślić. Pod koniec szkoły podstawowej rozpocząłem przygodę z Dungeons and Dragons, której ukoronowaniem było członkostwo w redakcji dnd.polter.pl.

Obecnie interesuje mnie prawie całe spektrum rpgowej sceny: na mojej półce stoi około siedemdziesięciu podręczników, najczęściej grywam w Wolsunga, Savage Worlds, World of Darkness, prowadzę też sesje autorskie. Od jesieni 2009 roku jestem szefem pionu gier fabularnych serwisu Poltergeist – piszę recenzje podręczników, scenariusze oraz artykuły almanachowe. W tych ostatnich interesują mnie szczególnie relacje pomiędzy strukturami fabularnymi, mechaniką i zachowaniami graczy przy stole. Współpracuję też z Kuźnią Gier oraz konwentową inicjatywą Orient Express.

Uwielbiam westerny i czarne kryminały: potrafię docenić zarówno kino niezależne, jak i hollywoodzkie blockbustery. Jestem nieuleczalnie uzależniony od Gwiezdnych Wojen i Quentina Tarantino.

Lubię uczone dysputy i głupie żarty.

Comments are closed.